Kreativní činnosti - aneb tvoříme s dětmi

 

Milé maminky,

na tuto stránku budu vkládat návody na různé výrobky, které lze vyrábět s malými dětmi. Nikdy mě "tvoření" moc nebralo, ale s dětmi mě to nějak chytlo, možná zpočátku trochu donutilo, aby dcera nezakrněla, teď nás to doma baví a tak pořád něco vymýšlíme a tvoříme. Internet je plný nápadů, takže budu přidávat i odkazy na stránky, kde najdete spoustu inspirace, a pak i nápady naše vlastní. Přeji hodně zábavy :-)

Odkazy na www stránky, kde čerpáme inspiraci:

www.i-creative.cz

www.domaci-napady.cz

www.brydova.cz

NAŠE VLASTNÍ NÁPADY A VÝTVORY:

 

Rybička ozdobená kuchyňským kořením. Inspirovali jsme se v Kouzelné školce :-) Vystřihli jsme rybu, dokreslili oko, části jsme potřeli lepidlem a na ně nasypali kmín, sůl, červenou čočku.

 

 

Příprava na vánoční výzdobu. Andělíčci. U podobných těžších výtvorů se malé děti zapojí při lepení jednotlivých částí (křidélka, vlásky atd.) a dále pak při malování obličejů či zdobení šatů.

 

Podzimní tvoření. Vylisujeme barevné podzimní listí, dítě nakreslí vázičku, do které pak vkládá (pomocí lepidla) listy.

Podzimní výtvory. Na bílém papíře vytvoříme větvičky foukáním do kapek tuše či inkoustu, děti potrénují plíce a bude je to jistě bavit. Po úplném zaschnutí lepíme suché vylisované listy.

Zubaté sluníčko. Podklad žlutá čtvtka (s vystřihnutímpaprsků pomůžou rodiče, kulaté sluníčko zvládne i dítě), sluníko polepíme zmačkanými kousíčky papíru-trhací technika.

Klasika. Tvorba zvířátek z kaštanů.

 

Upekli jsme si báječné domácí houstičky, dcerka už zvládla i uplést, jen těsto musí uhnětat dospělák.

 

Panáčci z dřívek do krku od paní doktorky.

 

 

Naše valentýnské přání pro tatínka.

 

 

Podzimní dekorace - zapojíte i ty úplně nejmenší děti. Do průhledné krabičky naskádáme kaštany, žaludy nebo třeba malé šišky, krabičku převážeme látkovou stuhou (třeba v barvě místnosti, tak aby ladilo) a do ní zastrkáme podzimní listí, větvičku šípků a větvičku borovice. Aby lépe drželo, můžeme připevnit tavnou pistolí, my máme jen tak jednoduše, aby to zvládly děti. 

Lentilkový domeček - dcera miluje lentilky, a tak krabičky schovávám a postupně stavíme domeček.

Otisky ručiček a nožiček - super dárek třeba pro babičku. My jsme obtiskli vedle sebe na tvrdý papír nožičku obou dětí, použili jsme prstové barvy, já doplnila ke každému otisku jméno a věk, zakryli jsme průhlednou fólií a rámeček jsme vystřihli z papírové lepenky. Děti si určitě navzájem rády natřou tlapky :-) 

Papíroví ježci - (předloha viz www.i-creative.cz) podzimní dekorace do košíčku s jablíčky nebo jen tak třeba na lednici. Malé děti asi nezvládnou ještě vystřihnout, ale mohou ježkovi vybarvit nosánek, očičko nebo ovoce, co nese na bodlinách.

Hvězdičky - Mikulášská výzdoba. Ruličku od papírových utěrek obalte alobalem a přilepte hvězdičky. Můžete pracovat s barevnými čtvrtkami nebo bílými a děti mohou hvězdičky vybarvit dle vlastní fantazie. Na přilepení postačí běžné lepidlo Herkules.

Bramborová razítka - návrat do dětství :-) Zvládnou i dvouleté děti (malovat a tisknout), vyřezat pomůžou dospěláci.

Náhrdelník - papírový náhrdelník, třeba jako dárek pro babičku (inspirace www.i-creative.cz).  Z barevných papírků (my jsme využily s dcerkou starých reklamních letáků) nastříháme vysoké trojúhelníky, ty namotáváme na rukojeť štětce (začínáme motat širokou stranou), konec přilepíme lepidlem a sundáme. Jednotlivé korálky pak děti navlékají na provázek.